Більдт підтримує антитеррористичну операцію на Донбасі

Українська влада має виключне право на те, як врегульовувати ситуацію в країні. Це, зокрема, стосується і права на проведення операції з нейтралізації незаконних збройних угруповань.

На цьому наголосив міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт на брифінгу в Києві, передає кореспондент Укрінформу.

«Усі хочуть мирного врегулювання проблеми на сході. Тут питань немає. Я цілком певний, що і українська влада так вважає. А от як робити це — це їхня справа, а не наша. І я маю повну довіру до того, як вирішується це питання. І немає сумніву щодо того, що українська влада має дотримуватися своєї власної законності і проводити заходи щодо незаконних збройних угруповань»,— заявив він.

Як підкреслив міністр, до цього часу український уряд робив це «дуже і дуже обережно», з наголосом на розмова. На думку Більдта, у місцевого населення нестаток в діалозі є. Водночас він зазначив, що «серйозна економічна і соціальна стурбованість» жителів Донбасу виникла і підтримується російською пропагандою. «Це просто масована кампанія дезінформаці, яка розпалює острахи… Що прийдуть фашисти і вас повбивають»,— охарактеризував глава МЗС Швеції дії Кремля щодо «стабілізації» ситуації в Україні відповідно до Женевської угоди.

Більдт також вказав, що під час попередніх своїх візитів у регіон він «не відчував бажання до сепаратизму або підтримки тієї незаконної збройної діяльності, яка зараз там є».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!