Соболєв пропонує «простий» спосіб люстрації

На думку голови Люстраційного комітету Єгора Соболєва, для створення ефективної Української держави слід не змінювати чиновників, а заново сформувати органи влади.

Про це він заявив на зустрічі з представниками громадських організацій та активістами у Чернігові, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Якщо ми хочемо отримати ефективну державу, нам набагато простіше створити її наново. І заново сформувати органи влади. Якщо ми почнемо складати списки і „вичищати“ поіменно, то будемо люструвати десятиліттями»,— сказав Соболєв.

На його переконання, нових представників влади треба набирати за відкритими конкурсами, і встановлювати їм високі заробітні плати. «Треба чесно сказати, що „дешеві“ міліціонери й посадовці дуже дорого обходяться українському суспільству»,— зауважив він.

Почати, на думку Соболєва, треба з судів, діяльність яких має величезне значення для суспільства в цілому і для бізнесу зокрема. Після цього слід зайнятися прокуратурою, міліцією та спецслужбами, причому переробити саму структуру силових органів із заміною їхніх функцій.

Зокрема, Міністерство внутрішніх справ «розділити на різні правоохоронні органи». На думку голови Люстраційного комітету, громадську безпеку має забезпечувати муніципальна міліція, яка буде підконтрольна громаді. Слідство треба виділити в окрему структуру, яка займатиметься тільки тяжкими злочинами. Окремо має існувати силовий підрозділ (щось типу «Беркуту»), бійці якого будуть підготовлені до протидії серйозним викликам. Водночас Соболєв додав, що цю структуру краще було б вивести з підпорядкування МВС, аби ніхто більше не зміг використати її як «політичну дубинку».

«Якщо ми підемо шляхом створення держави заново, то „вб’ємо відразу кілька зайців“: позбудемося абсолютної більшості людей, які ніколи не займатимуться підвищенням її ефективності, і сформуємо абсолютно нові органи з новими правилами»,— резюмував він.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!