Ярема про свою зарплату: Це образливо

Генпрокурор Віталій Ярема каже, що після набуття чинності законом «Про прокуратуру» його зарплата зросте майже у 8 разів. Нині ж він отримує 6,5 тисячі гривень на місяць і вважає це «образливим».

Про це керівник ГПУ заявив в інтервʼю Українській правді.

Відповідаючи на запитання, чому він погодився обійняти посаду Генпрокурора, не маючи досвіду роботи, Ярема сказав: «Мені було цікаво. Дійсно, є нові для мене речі. Наприклад, представництво в судах. Це дуже складна робота. Там працюють професійні люди, які знають цивільне право. Це професійне ядро ГПУ, яке потрібно зберегти, і я це розумію. І щоб зберегти це ядро, законодавчо нам вдалось забезпечити нормальні зарплати для працівників ГПУ. І одна з норм закону «Про прокуратуру», що діятиме з квітня, це передбачає. Прокурор після вступу закону в силу отримуватиме зарплату 13 тисяч гривень і вище».

Він додав, що відповідно зросте й зарплата Генпрокурора, який отримуватиме приблизно 50 тисяч гривень на місяць. Нині ж ця сума становить 6 тисяч 500 гривень.

«Насправді у мене зарплатня біля 17 тисяч гривень, але я потрапив під постанову Кабміну, згідно з якою скоротили зарплатню. І коли двічі на місяць я отримую по 3 тисячі, це трохи, чесно кажучи, образливо. Тому що Генпрокурор не повинен отримувати таку заробітну плату. Але виходячи з ситуації в країні… Не хочу потрапити під таку критику, як Мустафа Найєм»,— сказав Ярема.

На зауваження, що його краватка Louis Vuitton коштує майже стільки ж, скільки він заробляє за місяць, Генпрокурор сказав, що річ придбана п’ять років тому і вже «пошарпана». Він також продемонстрував свій швейцарський годинник ОMEGA, якому десять років (раніше в одному з інтерв’ю Ярема зізнавався, що його годинник коштує 15-20 тис. грн).

Говорячи про свої доходи, керівник ГПУ зазначив, що має будинок площею 268 кв. м в містечку «Золоче», який здає в оренду. А у 2009 році він продав київську квартиру на Оболоні за 6 мільйонів гривень. Усе це було відображено у декларації про доходи.

Водночас Ярема підкреслив, що власного бізнесу не має: «Є дружина, є заощадження, які надають можливість заробляти гроші. Є родина, є брат, який займається підприємництвом у селі. Обробляє паї, там близько 5 тисяч га землі. Син заробляє 3500 гривень».

Генпрокурор має і доньку, яка отримала ступінь бакалавра з журналістики, а тепер планує навчатись у Польщі, в університеті Адама Міцкевича.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!