Депутатські об"єднання спробують переформатувати центри впливу в Раді – експерт

Створене у Верховній Раді Міжфракційне депутатське обʼєднання «Антикризова група» очолив позафракційний депутат Ігор Рибаков, за словами якого група зосередить свої зусилля в двох напрямках – на пошуку мирного виходу з кризи і невідкладному внесення змін до Конституції України, які стосуються децентралізації державної влади з посиланням на видання «Сегодня».

Експерт Агентства політологічних досліджень «Олімп» Павло Козак, відповідаючи на питання про реальні причини створення Обʼєднання, заявив: «Створення такого Обʼєднання, на мій погляд, це результат кризи коаліції, яка сьогодні має місце у Верховній Раді».

«По-суті, нової парламентської більшості, яка ухвалила б на себе відповідальність за роботу парламенту, за прийняття життєво необхідних для країни законів фактично не існує. Спікер парламенту не зміг стати консолідованим початком для всього депутатського корпусу. У результаті — парламент часто не може прийняти виключно важливі для врегулювання ситуації закони навіть голосами представниками нинішньої влади»,— наголосив він.

«Тому і зʼявляються такі Обʼєднання, як „Антикризова група“ Рибакова, які будуть намагатися якось змінити ситуацію в коаліції з одного боку, а з іншого — спробують переформатувати центри впливу всередині самого депутатського корпусу»,— вважає політолог.

«Не перший рік спостерігаючи за парламентською роботою Ігоря Рибакова і знаючи його амбіції, я цілком допускаю, що це Міжфракційне обʼєднання з часом буде переформатовано в депутатську фракцію»,— зазначив експерт.

«Тому, думаю, Рибаков у роботі лідера Обʼєднання буде нарощувати „мʼязи“ своєї „Антикризової групи“, займаючись пошуком депутатів — однодумців і пропонуючи розумні і зважені рецепти для врегулювання нинішньої політичної та економічної кризи в країні»,— вважає Павло Козак.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!