Штати ще розглядають запити України щодо летальної зброї

США продовжує розглядати запити щодо всіх типів зброї, які надходять з Києва.

Про це заявила захисник державного секретаря США з контролю над озброєннями і міжнародної безпеки Роуз Готмюллер в інтервʼю «Європейській правді».

«Я ще раз підкреслюю, ми не розглядаємо можливість військового вирішення конфлікту. Має бути політичне вирішення, через переговорний процес»,— відзначила вона.

«Але ми продовжуємо розглядати запити щодо всіх типів зброї, які надходять з Києва»,— додала Готмюллер.

За її словами, США за декілька місяців перейшли від скромного рівня підтримки до військової допомоги Україні на суму більше ніж $118 млн.

«І не лише США, але й декілька країн ЄС допомагають українській армії і обладнанням, і тренуваннями»,— наголосила заступник держсекретаря.

Окрім того, як повідомила вона, президент США Барак Обама пропонує Конгресу вже на 2015 рік зробити Україну частиною нової ініціативи, Європейської програми впевненості. Її сенс — надання партнерам з НАТО з Центральної та Східної Європи додаткової допомоги, військового патрулювання, проведення тренувань.

Раніше міністр національної оборони Канади Роберт Ніколсон заявив, що Канада постачатиме зброю Україні в разі рішення країн-членів НАТО.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!