ЄС заборонив заходити судновласникам лише в два порти Криму і не контролює дотримання режиму транспортної блокади півострова

Європейський союз забороняє своїм судновласникам заходити тільки в два порти з семи, розташованих у анексованому Криму. Про це в коментарі для Крим.Реаліі повідомив керівник відділу преси та інформації Представництва Євросоюзу в Україні Юргис Вілчінскас.

«Санкції Євросоюзу з 25 липня 2014 року поширюються тільки на Севастопольський морський торговельний порт, Керченський морський торговельний порт і Керченську поромну переправу. Це означає, що з цього дня фізичним та юридичним особам Євросоюзу заборонена оплата портових зборів цим господарюючим субʼєктам. На інші портові інстанції в Криму не поширюються цільові обмежувальні заходи Євросоюзу»,— пояснив Вілчінскас.

Він також уточнив, що Євросоюз не контролює дотримання режиму транспортної блокади Криму, і всі заходи по відношенню до транспортних компаній-порушників приймаються на рівні держав-членів Євросоюзу.

З того моменту, як Генасамблея ООН ухвалила резолюцію про невизнання анексії Криму Росією, ні одна транспортна компанія світу не має права направляти літаки і кораблі на територію анексованого півострова. Згідно з міжнародним і українським законодавством, порушення цієї норми тягне за собою суворі санкції, аж до арешту транспортного засобу та заборони на міжнародні рейси.

Нагадаємо, у ЗМІ регулярно зʼявляються повідомлення про захід суден, у тому числі, з країн Євросоюзу в порти Криму.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!