Ігор Луценко запропонував рецепт боротьби з кнопкодавством

Нардеп від фракції ВО «Батьківщина» Ігор Луценко закликав журналістів активно долучитися до боротьби з кнопкодавством у парламенті.

Схему дій у таких випадках він окреслив на своїй сторінці у Facebook.

«Як треба діяти, щоб оперативно нейтралізувати факт кнопокдавства? Зафіксувати на відео зі звуком факт порушення принципу особистого голосування. Повідомити учаснику засідання, тобто депутату. Можна мені у ФБ. Я тоді невідкладно, протягом години, готую письмову заяву про факт порушення»,— написав Луценко.

Після цього Голова Верховної Ради має поставити питання, ухвалене з випадками кнопкодавства, на переголосування. «Якщо він цього не робить, подаємо проект постанови про скасування того акту, котрий було прийнято з кнопкодавством. Але при цьому вдповідальність за факт кнопкодавства ляже і на головуючого. В разі відмови — в суд, і у нас буде непогана перспектива виграшу, бо ми, за регламентом Ради, до речі зробили все від нас залежне, щоб виправити порушення персональності голосування. В суді можна буде оскаржити незаконну бездіяльність головуючого»,— зазначив нардеп.

За його словами, раніше боротьба з цим явищем була неефективною через те, що про факти кнопкодавства політики дізнавалися зі ЗМІ вже після засідання, а також через відсутність належних відеодоказів. Він пояснив, що відео зі звуком може бути серйозним аргументом у суді, адже його можна співставити зі стенограмою засідання.

Луценко додав, що шукає відеодокази уже скоєних порушень порядку особистого голосування, щоб подати до суду. «Звертаюся до журналістів — у нас є з вами шанс показово оскаржити нещодавні дії кнопкодавів у суді, якщо ми знайдемо відео зі звуком… Ми можемо в судовому порядку встановити факт кнопкодавства і, в перспективі, добитися переголосування, а також санкцій щодо порушників»,— зазначив він.

Нардеп поінформував, що частина «Батьківщини» розробила законопроект, який унеможливить неперсональне голосування, однак «схема миттєвої реакції» на випадки кнопкодавства, за його словами, і тоді не втратить актуальності.

«Раз вже ми потрапили в Раду, то потрібно починати в першу чергу міняти систему роботи Ради. Найкращий пам’ятник Небесній сотні — це не перейменовані вулиці та монументи, це змінена система»,— резюмував Луценко.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!