Україна і Грузія втратили території через європейський вибір — Маргвелашвілі

Україна і Грузія страждають у відносинах з Росією і втрачають власну територію через вибір власного вектора розвитку, що не відповідає інтересам Москви.

Про це у Варшаві під час виступу в Польському інституті міжнародних відносин заявив президент Грузії Георгій Маргвелашвілі, передає власний кореспондент Укрінформу в РП.

«Це — трагедія для таких країн, як Грузія та Україна, адже порушено їхню територіальну цілісність. Причиною цього є лише те, що вони зробили свій власний, вільний вибір»,- заявив він.

Маргвелашвілі підкреслив: Кремль демонструє усім, що менші народи навколо неї не можуть сприйматися як рівноправні партнери. «Якщо вони спробують так поводитися, то з використанням переважаючої військової сили Росія поставить їх на місце»,- констатував президент Грузії.

Відтак, за його словами, нації живуть в реальності, коли «за помилку чи прорахунок у політичних розрахунках може відбутися негайне покарання військовою операцією».

За словами Маргвелашвілі, Кремль створює з квазі-держав зони нестабільності навколо своїх кордонів. Це, зазначив він, нікому не приносить добра, зокрема й людям, які потрапляють в російську зону окупації.

Президент Грузії зауважив, що у той час як ЄС в рамках Угод про асоціацію хоче, аби Київ і Тбілісі діяли за однаковими європейськими правилами, Росія «одноосібно змінює кордони сусідніх держав».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!