ГПУ завела справу на директора Укрінтеренерго за вугілля з Африки

У Генпрокуратурі заявляють, що вугілля з ПАР неякісне, тому директору «Укрінтеренерго» обрали міру запобіжного заходу.

Про це Генеральний прокурор Віталій Ярема заявив в інтерв’ю «Українській правді».

За словами Яреми, вугілля, не горить у вітчизняних теплоелектростанціях.

«Вчора обрали міру запобіжного заходу директору „Укрінтеренерго“ Володимиру Зіневічу» — доставку в суд. Сьогодні він в лікарні",— сказав Ярема.

Він наголосив, що завдання Кабінету міністрів — забезпечити країну якісним вугіллям.

«Але вугілля, що вони завезли з Південно-Африканської республіки, не горить в наших ТЕС. Це злочин і за це потрібно відповідати. І ми інкримінуємо цій особі те, що він уклав завідомо шкідливий для нашої економіки і витратив 384 млн грн для доставки цього вугілля,що не горить на нашій ТЕС»,— сказав Ярема.

Він підкреслив, що у справі проходять керівники «Укрінтеренерго» і «Центренерго». Також проводиться експертиза щодо збитків, завданих державі цим контрактом.

«Питання, які ми поставили експертам — економіка і якість тепловіддачі вугілля»,— сказав Ярема.

За його словами у Генпрокуратури є докази, що вугілля з ПАР неякісне і не відповідає вимогам стандартів, що використовуються на Зміївській, Трипільській і Старобешівській ТЕС, які знаходяться в структурі «Центренерго».

«Крім того в Цетренерго ми з’ясували ряд зловживань, що стосуються закупівель товарно-матеріальних цінностей. Мова йде про фіктивні фірми, що здійснювали закупівлі і розкрадали гроші. Це відбувалося декілька місяців тому. Фірми купували наприклад запчастини до механізмів, що використовуються на ТЕС у фірм, що надають юридичні послуги»,— сказав Ярема.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!