Москаль: На Луганщині "мертвим вантажем" лежать 122 тисячі тонн вугілля

На складах «Луганськвугілля» та «Первомайськвугілля» є понад 122 тисяч тонн вугілля.

Про це у пʼятницю пише на своєму сайті голова Луганської ОДА Геннадій Москаль.

«На сьогоднішній день на складах об’єднань „Луганськвугілля“ та „Первомайськвугілля“ на підконтрольній Україні території знаходиться 122 тисяч тонн вугілля»,— зазначає губернатор.

За його словами, вугілля «лежить мертвим вантажем, оскільки Донецька залізниця (центральний офіс якої, незважаючи на рішення РНБОУ та постанову Кабінету міністрів, так і залишився в окупованому Донецьку), не має вагонів для відвантаження вугілля на теплоелектростанції.

»Виникає парадоксальна ситуація — вугілля закуповується аж у Південній Африці, завозиться в Україну й потрапляє на ТЕС, а те, що виробляється в Луганській області на контрольованій Україні території неможливо відправити на теплоелектростанції через відсутність вагонів та дизельного пального для локомотивів",— наголосив Москаль.

Як відомо, в пʼятницю в Міненерговугілля відбувається екстрена зустріч за участі нового міністра Володимира Демчишина, де намагаються знайти вихід із катастрофічно ситуації з браком вугілля на ТЕС.

За словами одного з директорів, якщо найближчим іноді не будуть запущені газомазутні блоки, то станції зупиняться, і багато міст залишаться без світла і тепла, у тому числі Київ.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!