Створення ВЕЗ в Криму може призвести до кримінального переслідування кримчан з боку РФ - експерт

За словами О.Стародубова створення вільної економічної зони в Криму теоретично може призвести до кримінального переслідування кримчан з боку податкових органів РФ.

Рішення про створення вільної економічної зони в Криму є дещо запізнілим, і таким чином лише тимчасово можна буде розраховувати на вирішення проблеми з корпоративним оподаткування, однак така ініціатива теоретично може призвести навіть до кримінального переслідування кримчан збоку податкових органів Росії. Про це в коментарі УНН, коментуючи пропозицію Міністерства доходів та зборів закріпити за Кримом статус вільної економічної зони, зазначив екс-директор Агентства регіонального розвитку АРК Олексій Стародубов.

«Ініціатива створити вільну економічну зону (ВЕЗ) в Криму, на мій погляд, виникла у нашої влади дещо із запізненням. Це було би більш ніж доречно для «мирного» ​​Криму. З іншого боку, варто зазначити, що закон про вільну економічну зону може частково вирішити проблему з корпоративним оподаткуванням українських субʼєктів господарювання на півострові, а також дозволить вирішувати проблеми з непрямими податками»,— зазначив Олексій Стародубов.

За його словами, ВЕЗ не дозволить вирішити питання з оподаткування фізичних осіб.

«Так чи інакше, але створення в Криму СЕЗ не дозволить вирішити питання з оподаткуванням фізичних осіб. Якщо говорити про оподаткування українців в Криму, то скоріше за все ми матимемо справу з тим, що буде спрацьовувати принцип визначення резидентства. Таким чином податок на прибуток фізичних осіб необхідно буде платити в бюджет іншої держави. В іншому випадку, це може привести до адміністративного, а потім і кримінального переслідуванню кримчан-громадян України з боку податкових органів Росії»,— додав він.

Як раніше повідомлялось, Міністерство доходів та зборів запропонувало уряду закріпити за Кримом статус вільної економічної зони.

Нагадаємо, кримські переселенці незадоволені соціальною адаптацією «від влади» та очікують на появу в українському Уряді посади віце-премьєра з питань Криму.

В.о. Глави держави Олександр Турчинов вже вніс клопотання про введення посади віце-прем’єра з питань Криму.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!