Київ отримає кредит від Європейського інвестиційного банку на модернізацію ГТС

Україна та Європейський інвестиційний банк уклали угоду про фінансування модернізації магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород на суму 150 мільйонів євро.

Угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) про реалізацію проекту реконструкції, капітального ремонту і технічного переоснащення магістрального газопроводу «Уренгой-Помари-Ужгород» підписали в понеділок, 1 грудня, у Києві. Від української сторони підпис поставив премʼєр-міністр Арсеній Яценюк, від ЄІБ — його керівник Вернер Гойєр. Термін повернення кредиту — 19 років.

За словами Яценюка, проект реалізовуватиметься протягом чотирьох років, а за його здійснення відповідатиме «Укртрансгаз». Проект зокрема передбачає повну заміну труб на 120 кілометрах газогону і модернізацію двох компресорних станцій. Пропускна спроможність цього газопроводу 142,5 мільярдів кубометрів газу на рік, уточнює інформагенція AP.

Три цілі проекту

Яценюк підкреслив, що в цілому проект має три цілі, першою з яких є зменшення споживання технологічного газу на 20 відсотків. «Друга — підвищення енергетичної ефективності і безпеки української газотранспортної системи. Третя — це екологія, зменшення витоку газу»,— сказав він і закликав західних партнерів інвестувати в українську газотранспортну систему.

У Києві розраховують отримати додаткові кошти на проект також від Європейського банку реконструкції та розвитку. В українському уряді сподіваються на суму до 200 мільйонів доларів, повідомляє інформагенція «Інтерфакс-Україна».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!