Турчинов просить ГПУ та МВС надати інформацію про захоплення офісу вінницької "Батьківщини"

Як передає кореспондент «УНІАН», про це спікер сказав на засіданні парламенту у відповідь на заяву лідера фракції «Батьківщина» Сергія Соболєва про захоплення офісу.

В.о. президента, голова Верховної Ради України Олександр Турчинов звернувся до Генеральної прокуратури та МВС з приводу надання інформації про дії міліціонерів у Вінницькому обласному офісі партії «Батьківщина».

За словами Турчинова, ГПУ та МВС мають надати інформацію щодо подій, які відбувалися у Вінниці, провести перевірку й, у випадку зловживання владою службовими особами, внести відповідні кадрові пропозиції.

На засіданні парламенту лідер фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв заявив, що вчора «працівники обласного та міського управління МВС України під явно надуманим та фальшивим приводом зробили спробу вдертися до партійного офісу Вінницької обласної організації партії „Батьківщина“, який розташований у приміщенні штабу кандидата у президенти Юлії Тимошенко».

За його словами, це було зроблено для того, щоб «вилучити офіційно надруковану газету».

Соболєв стверджує, що ця газета надає інформацію щодо закону про вибори, вона має вихідні дані, де вказано її наклад і прізвище відповідального за випуск.

Він додав, що газета виходить законно, і партія має право розповсюджувати її в рамках виборчої кампанії.

Соболєв зазначив, що «обласне керівництво „Батьківщини“ заявляє, що МВС використовується для того, щоб проводити брудну кампанію проти кандидата у президенти Юлії Тимошенко».

За його словами, МВС використовується «для зведення рахунків, і я думаю, що ця заява повинна бути зверненням до міністра внутрішніх справ негайно розібратися з тим, яким чином використовується міське і обласне управління Вінниці для зведення політичних рахунків».

Соболєв також наголосив, що фракція «Батьківщина» наполягає на необхідності заслуховування у ВР звіту генерального прокурора України про те, «на підставі чого на сьогоднішній день можна використовувати в політичних цілях одним з кандидатів проти іншого кандидата безпосередньо органи внутрішніх справ».

За його словами, якщо буде використовуватися міліція «для зведення рахунків для вилучення документації — а саме цим зараз займаються в офісі партії „Батьківщина“ — це дуже нагадує старі часи Януковича і панування Партії регіонів».

Після цього Турчинов звернувся до МВС та ГПУ щодо з`ясування даної ситуації.

Нагадаємо, 8 лютого близько 8 години ранку в квартирі голови Вінницької обласної організації «Батьківщина молода» Вадима Кудіярова провели обшук. Активіста затримали і доставили в ГУБОЗ у Вінницькій області. За даними «Батьківщини молодої», проти активіста підготовлено кримінальне провадження з приводу захоплення адмінбудівлі — Вінницької облради.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!