На день виборів Тимошенко пропонує референдум з членства у ЄС та НАТО

Кандидат у президенти України, лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко виступає з ініціативою провести референдум в день виборів президента і включити до нього питання про форму державного устрою, а також членство України в Європейському Союзі (ЄС) і НАТО..

«Сьогодні на сході і півдні України люди живуть з ідеєю референдуму. Я хотіла б запропонувати і народу України, і політикуму винести кілька питань на референдум і провести його було б дуже добре під час президентських виборів»,— заявила Тимошенко в четвер, 15 травня 2014 року, у Києві на зустрічі з представниками Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій.

На думку Тимошенко, потрібно чітко визначитися із зовнішньополітичною стратегією України.

"Якщо це Євросоюз, то потрібно ставити на порядок денний питання членства в ЄС, бо треба визначатися. Ми не можемо бути в «сірій зоні»,— підкреслила вона.

Лідер «Батьківщини» також пропонує запитати в українського народу на референдумі, чи підтримують вони унітарну єдину країну із посиленням при цьому місцевого самоврядування.

«Третє питання, яке, на мій погляд, прийшов час поставити,— це як українці бачать шлях до захисту наших кордонів, у тому числі силою зброї. Чи підтримують українці вступ до НАТО, або підтримують позаблоковий статус»,— зазначає Тимошенко.

Голосування на позачергових виборах президента України відбудеться 25 травня 2014 року.

Практика проведення одночасного референдуму про членство в НАТО і президентських виборів була застосована 5 січня 2008 року в Грузії.

Тоді 53% виборців підтримали кандидатуру Михаїла Саакашвілі на посаді глави держави, при цьому 77% голосуючих висловилися за членство Грузії в Північноатлантичному Альянсі.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!