Молдова: суд підтримав заборону проросійської партії на участь у виборах

Суд Молдови підтримав заборону на участь проросійської партії «Патрія» на участь у парламентських виборах, які мають відбутися 30 листопада. Таке рішення Апеляційний суд Кишинева ухвалив у четвер, 27 листопада. Напередодні Центральна виборча комісія країни вирішила виключити цю політичну силу з виборчого процесу через, як заявили в ЦВК, фінансову підтримку з-за кордону.

Це рішення все ще може бути оскаржене у Верховному суді Молдови.

«Патрію» фінансує російський бізнесмен молдовського походження Ренато Усатий.

Усатий, який будує передвиборчу кампанію під гаслами боротьби з корупцією, назвав це рішення «цирком» і заявив, що оскаржуватиме його у Верховному суді.

«Патрія» була зареєстрована політичною партією у вересні. Останні опитування громадської думки показали, що вона має достатньо підтримки, щоб отримати місця у новому парламенті.

Заборона на участь «Партії» у виборах з’явилася після звинувачень, що ця політична сила, за якою стоїть Росія, після виборів намагатиметься дестабілізувати ситуацію у Молдові.

Напруження у відносинах між Росією та Молдовою посилилося після того, як ця пострадянська країна, яка межує з Україною та Молдовою, підписала Угоду про асоціацію з Євросоюзом у червні цього року.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!