Верховна Рада збирається на перше засідання

Новообрані народні депутати сьогодні, 27 листопада, зберуться на урочисте засідання з нагоди складення присяги та відкриття першої сесії Верховної Ради. У парламенті восьмого скликання інтереси народу представлятимуть 421 обранець.

Засідання розпочне чинний спікер Олександр Турчинов, а після прийняття та підписання депутатами присяги головування перейде до Тимчасової президії.

Присягу депутати зачитуватимуть одночасно зі свого місця.

У перший день роботи депутати мають сформувати Тимчасову президію, обрати керівництво парламенту. Також пʼять політичних партій мають підписати Угоду про створення коаліції, на розгляд якої буде внесено кандидатуру нового прем’єр-міністра.

26 листопада депутати погодили розсадку в новій Раді. Обранці від «Блоку Петра Порошенка» займатимуть місця, де раніше сиділи представники «УДАР» – у правій частині залу, «Народний фронт» розмістився у центрі, «Опозиційний блок» — у лівій частині залу на задніх рядах. Там також розмістяться «Батьківщина», «Радикальна партія» та «Самопоміч», яка займе місця комуністів.

Також новообрані народні депутати пройшли тренінг по користуванню системою «Рада».

Нагадаємо, за підсумками виборів, що відбулися 28 жовтня, до складу Верховної Ради VIII скликання обраний 421 народний депутат, з них 225 — за партійними списками і 196 — в мажоритарних округах.

Партія «Блок Петра Порошенка» отримала 132 депутатських мандата, «Народний фронт» — 82, "Обʼєднання «Самопоміч»- 34, "Опозиційний блок «- 29, Радикальна партія Олега Ляшка — 22,» Батьківщина "- 19, ВО «Свобода»- 6. Від партій «Сильна Україна», «Заступ», «Воля» обрано по одному народному депутату в мажоритарних округах. «Правий сектор» провів до парламенту двох представників. Крім того, в 94-ти мажоритарних округах обрані депутати, які балотувалися як самовисуванці.

Пʼять партій, що подолали 5% -ий барʼєр на парламентських виборах,— «Блок Петра Порошенка», «Народний фронт», «Батьківщина», «Самопоміч» та Радикальна партія Олега Ляшка 21 листопада парафували проект коаліційної угоди.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!