Лібералізації візового режиму з ЄС заважала корумпованість минулої влади - експерт

Лібералізації візового режиму з ЄС заважала корумпованість минулої влади,— заявив в ефірі телеканалу БТБ голова правління Українського інституту міжнародної політики Ростислав Томенчук.

Експерт пояснив, чому так довго не відбувалось ухвалення низки законопроектів, необхідних для наближення безвізового режиму з ЄС. “Ці закони готувалися вже декілька років, і насправді парламент у цьому складі не дуже хотів їх приймати. Це законопроект, який передбачав покращення ситуації щодо тендерів, щодо корупції. Але таки вдалося. Це дуже важливий крок. Ці проекти вже стали законом, тому в найближчий час ми отримаємо відповідь від Європейського Союзу, який скаже, що дійсно Україна закінчила перший етап візової лібералізації і може переходити до другого етапу”, — сказав Томенчук.

За його словами тепер необхідний час, аби посадовці з Євросоюзу могли переконатися у відповідній імплементації ухвалених законів, але на цьому етапі у нашої держави не повинно виникнути труднощів.

“Закони, які прийняв український парламент, і ті рішення, які буде приймати Кабінет Міністрів відповідно до цих законів, — потрібен час, щоб подивитись — наскільки ефективно вони працюють і чи працюють вони. Насправді немає труднощів ніяких, важливо, щоб політики не розмінювалися національними інтересами держави і не підмінювали їх власними ініціативами. На цьому етапі тільки у зв’язку з цим може відбуватися гальмування цих процесів”, — наголосив Томенчук.

Експерт пояснив: ще однією перепоною на шляху до лібералізації візового режиму з ЄС було бажання минулої влади побудувати корупційну схему для незаконного отримання коштів за виготовлення біометричних паспортів. Але тепер українці можуть отримати безвізовий режим з ЄС вже до кінця цього року. “Якщо все буде так, як кажуть урядовці, то до кінця року ми можемо отримати безвізовий режим, виходячи з біометричних паспортів. Сам зразок біометричного паспорта Прем’єр-міністр Яценюк демонстрував ще місяць тому і говорив, що робиться все можливе, аби прискорити процес виготовлення і визначення формату, хто буде видавати, яким чином. Це має бути відповідне рішення Кабінету Міністрів”, — зазначив Томенчук.

Нагадаємо, 13 травня Верховна Рада ухвалила низку законів, необхідних для виконання критеріїв першої фази Плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС. Cеред іншого, Верховна Рада ухвалила законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв’язку з виконанням плану дій щодо лібералізації Європейським союзом візового режиму для України”.

Також нагадаємо, в.о. президента, голова ВР О.Турчинов заявив, що до кінця року ЄС може ухвалити рішення щодо лібералізації візового режиму з Україною.

Як повідомлялося, очільник МЗС України А.Дещиця із комісаром ЄС з питань внутрішніх справ С.Мальмстрьом обговорили хід імплементації Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для громадян України та переходу нашої держави до другої фази його виконання.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!