Люстрацію оскаржують судді, які забороняли Майдан

Судді, які забороняли проведення акцій протесту в центрі Києва, оскаржують рішення про їхню люстрацію у судах.

Про це «Українській правді» повідомив захисник голови Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції Маркіян Галабала.

«Своїм висновком комісія визнала винесення рішення про заборону акцій протесту — порушенням присяги. Тепер це рішення оскаржують суддя Окружного адміністративного суду Києва Богдан Санін, судді Київського апеляційного адміністративного суду Ігор Личевецький та Володимир Мельничук»,— зазначається в публікації.

Галабала наголосив, що висновки Тимчасової спеціальної комісія з перевірки суддів не підлягають оскарженню в судовому порядку.

«За результатом розгляду цих позовів, в задоволенні позову має бути відмовлено з цих підстав, якщо суд не прийняв це рішення під час прийняття позовної заяви до розгляду»,— сказав він.

Галабала додав, що комісія не приймає остаточного рішення, а висновки передають або у вищу кваліфікаційну комісію, або до Вищої ради юстиції, вже вони приймають рішення про притягнення судді до відповідальності.

Поки рішення ВРЮ або кваліфікаційної комісії з приводу цих суддів немає.

Нагадаємо, 25 вересня Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції дійшла висновку про порушення присяги в діях судді окружного адмінсуду міста Києва Богдана Саніна, суддів Київського апеляційного адміністративного суду Ігоря Личевецького та Володимира Мельничука.

Мова йде про заборону мирних зборів з 1 грудня 2013 року по 7 січня 2014 року на Майдані Незалежності, Європейській площі, вулицях Банкова, Грушевського, Богомольця за позовом КМДА.

Лічевецький вже цієї осені своїм рішенням 30 вересня дозволив ЦВК зареєструвати люстрованого народного депутата Віктора Пилипишина.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!