Виборчі бюлетені змінюють колір і світяться

Бюлетені на президентські вибори при нагріванні змінюють колір і світяться як гроші.

Один такий бюлетень коштує 1,2 грн, повідомляє ТСН.

«Один бюлетень на виборах президента коштує 1,2 грн, змінює колір при нагріванні і світиться як гроші. Загалом бюлетені коштують 42 млн грн. Залишилося три дні, щоб видрукувати всю партію. У ЦВК запевнили, що у строки вкладуться. Учора ж продемонстрували журналістам перші примірники, які українці отримають вже 25 травня»,— йдеться в сюжеті.

За словами Дмитра Москаленка, який 30 років працює в поліграфкомбінаті, розміри бюлетеня — 20 на 60 сантиметрів, у ньому — 21 прізвище в алфавітному порядку, полотно зручне, шрифт — читабельний.

Загалом Москаленку з колегами треба надрукувати 34 мільйони 643 тисячі 888 бюлетенів. Бюлетень світиться як гроші під ультрафіолетом, не горить і змінює колір. Тому у разі сумніву можна легко перевірити, сфальшований бюлетень, чи ні. При температурі 35 градусів і вище він стає жовтим.

Директор державного поліграфкомбінату запевняє, що для захисту використали всі видимі і непомітні для ока спеціальні фарби. Тому підробити бюлетені вкрай складно.

Голова ЦВК Михайло Охендовський каже, що бюлетенів буде на піввідсотка більше на кожній звичайній і закордонній виборчих дільницях і наголосив, що українці з Криму, Донеччини та Луганщини зможуть отримати бюлетень за спрощеною системою. До кожної партії бюлетенів приставлять охорону, але голова ЦВК не розголошує, як це буде з метою безпеки. Але запевнив, що на всі 213 виборчих дільниць бюлетені доставлять, не повезуть бюлетені лише до Криму. На виборчі дільниці бюлетені розвозитимуть із 18 травня.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!