Експерт: проведення виборів Президента України в один тур - своєрідна рулетка

За словами В.Небоженка, пропозиції змінити процедуру і провести процес в один тур виглядають як спроба завчасно домовитися з майбутнім “господарем” України і навіть як провокація проти нього

Проведення виборів Президента України в один тур є своєрідною рулеткою, коли одним махом визначається доля найвищої посади в країні на наступних 5 років. Це не є демократичним підходом. А пропозиції змінити процедуру і провести процес в один тур виглядають як спроба завчасно домовитися з майбутнім “господарем” України і навіть як провокація проти нього. Таку позицію у коментарі УНН висловив вітчизняний політолог Віктор Небоженко.

Він висловив переконання, що демократичні і справедливі вибори Президента мають проводитися виключно у два тури.

“Ми стільки б’ємося над тим, щоб вибори навіть на мера Києва та у інших великих містах відбувалися у два етапи, а тут нам пропонують президентські вибори провести в один тур. Це не демократично. Нам просто пропонують зіграти у рулетку — хто більше голосів набере одразу, того і матимемо президентом на декілька років. Навпаки Україна сьогодні повинна засвідчити свою здатність провести повноцінні двохтурові загальнонаціональні репрезентативні вибори, які свідчитимуть про легітимність нового керівництва і його відповідальність, а також життєздатність України”, — зауважив експерт.

Він відзначив, що пропозиція провести вибори у перший тур найбільше вигідна кандидату Петру Порошенку, оскільки в нього зараз найвищий рейтинг. Але законопроект нардепа Миколи Рудьковського щодо проведення цього процесу в один етап експерт називає провокацією і спробою домовитися з новим “господарем” України.

“Рудьковський щось дуже сильно затискає у своїх політичних обіймах крупне тіло Порошенка. Це навіть схоже на провокацію. Хоча знаєте, як у нас в Україні заведено: перша політична мудрість — це зрада. Починаючи з Ющенка, всі, хто хотіли залишитися на наступному "політичному циклі“, переходили до так званої зірки, яка сходить. Зараз такою "зіркою“ вважається власник всіх шоколадних фабрик в Україні, тобто Порошенко. Тому всі опоненти, в тому числі і Рудьковський і намагаються бути ближче до Порошенко і чимось йому, так би мовити, допомогти”, — зазначив В. Небоженко.

Експерт наголосив, що “легітимність президента, обраного в одному турі, є значно нижчою, ніж того, за якого голосуватимуть у двох раундах”.

Він також підкреслив, що “президентські вибори відбуваються в умовах парламентської республіки” і спрогнозував, що справжня битва розгорнеться на парламентських виборах.

Нагадаємо, вчора у ВР було зареєстровано проект Закону про внесення змін до Закону України “Про вибори Президента України” (щодо проведення виборів Президента України 25 травня 2014 року в один тур).

Відповідний законопроект за № 4874 зареєстровано 14 травня нардепом М.Рудьковським.

Головним комітетом щодо розгляду документу визначено Комітет ВР з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!