Приватних нотаріусів в Україні будуть екзаменувати за принципом ЗНО

Міністерство юстиції України запроваджує новий підхід до проходження екзаменації у приватних нотаріусів, повідомив голова відомства, міністр юстиції України Павло Петренко на брифінгу в Києві в середу, 14 травня..

«Я оголошую, що Міністерство юстиції впроваджує нову систему проходження іспитів доступу до професії нотаріуса. Буде впроваджено за принципом зовнішнього незалежного оцінювання електронний іспит нотаріуса через відповідну кваліфікаційну комісію, який унеможливить будь-який субʼєктивний фактор і вплив на тих осіб, які успішно або не дуже здають іспити. Ми також спрощуємо бюрократичну процедуру подачі документів, яка до сьогоднішнього дня становила фактично три етапи»,— сказав він.

За словами міністра, процедура екзаменації приватних нотаріусів була припинена з моменту його приходу на посаду. В даний час число кандидатів, бажаючих пройти подібну екзаменацію, становить близько 300 осіб.

Петренко також повідомив, що раніше для «успішного» проходження подібного іспиту кандидатам необхідно було сплатити хабар від 20 тис доларів в депресивних регіонах країни і до 100 тис доларів — в центральних областях.

Раніше Верховна Рада прийняла закон «Про відновлення довіри до судової системи України», який визначає правові та організаційні засади проведення спеціальної перевірки суддів судів загальної юрисдикції.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!