Польща оголосила офіційні результати місцевих виборів

Державна виборча комісія (ДВК) Польщі оголосила офіційні результати виборів до органів місцевого самоврядування.

Згідно з результатами, найбільше голосів віддано за опозиційну партію “Право і Справедливість” (PiS) Ярослава Качиньського, однак найбільше мандатів у сеймиках воєводств (аналог облрад в Україні — ред.) отримала правляча “Громадянська платформа” (РО) прем’єр-міністра Еви Копач, передає кореспондент Укрінформу в Польщі.

“У масштабах країни РО здобула 179 мандатів і перемогла у восьми воєводствах. PiS здобув загалом 171 мандат і переміг у шести воєводствах”,— поінформували члени ДВК Польщі.

Крім того, ще одна провладна партія — Польська селянська партія (PSL) — перемогла у двох воєводствах, здобувши 157 мандатів у сеймиках.

За інформацією ДВК РП, за PiS до сеймиків воєводств проголосували 26,85% виборців, за РО — 26,68%, за PSL — 23,68%. За решту партій проголосувало набагато менше поляків. Зокрема, за Союз демократичної Лівиці (SLD) — 8,78%, Конгрес Нової Правиці — 3,89%.

Голова ДВК Польщі Стефан Яворський під час прес-конференції зауважив, що зупинка на декілька днів із оголошенням офіційних результатів виборів була викликана аварією в роботі електронної системи.

Нагадаємо, офіційні результати місцевих виборів у Польщі мали оголосити ще в понеділок ввечері. Через проблеми із вчасним оприлюднення результатів виборів ДВК Польщі у повному складі піде у відставку після другого туру виборів, який відбудеться 30 листопада. Того дня війтів та мерів міст обиратимуть у 890 населених пунктах Польщі.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!