Томенко: уряд має формувати не Яценюк, а коаліція

Коментуючи коаліційну угоду, підписану 21 листопада між представникам п’яти політичних сил нової Верховної Ради, народний депутат Микола Томенко, який представляв «Блок Петра Порошенка» у робочій групі, зазначив, що програма-мінімум реалізована.

Про це повідомляє сайт БПП.

Тепер за його словами, залишається не менш важлива проблема — як правильно сформувати уряд під закріплений в коаліційній угоді план роботи.

На думку Миколи Томенка, варто було би радити колегам з «Народного фронту», аби вони ще раз звернули увагу на те, що в чинній Конституції закріплено, що Україна — парламентсько-президентська, а не прем’єрська республіка.

«Це означає, що не прем’єр-міністр мусить ухвалювати всі рішення та формувати уряд із тих людей, які йому подобаються. А всі політичні сили, що підписали коаліційну угоду (а їх п’ять) повинні взяти на себе певну сферу відповідальності за діяльність уряду і запропонувати найбільш фахових людей під цю сферу відповідальності. Саме тоді з’явиться професійний і відповідальний уряд, а не «уряд друзів Арсенія Яценюка», — зазначив Микола Томенко.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!