Польська ЦВК у повному складі йде у відставку

У Польщі весь склад Державної виборчої комісії (аналог української ЦВК) піде у відставку після офіційного оприлюднення результатів місцевих виборів.

До цього спричнив скандал навколо проблем у роботі електронної виборчої системи, через які не були до речі оприлюднені остаточні результати голосування, передає власний кореспондент Укрінформу в Польщі.

“Пан Яворський (голова ДВК.— Ред.) написав у п’ятницю заяву про відставку. Пан президент прийме її”,— повідомила речник президента РП Йоанна Тшаска-Вєчорек.

Крім Яворського, у відставку вже подали або мають намір подати ще щонайменше вісім членів ДВК Польщі, що призведе до повної заміни складу ДВК.

Сам президент Броніслав Коморовський назвав зволікання з оприлюдненням результатів виборів “скандальним явищем і компрометацією”.

Нагадаємо, 16 листопада у Польщі відбулися місцеві вибори, результати яких мали бути оприлюднені ще у понеділок увечері. Однак через проблеми з сервером голоси не вдалося підрахувати й досі. У ДВК взяли на себе відповідальність за ситуацію.

А вона ускладнилася ще й тим, що у вівторок невідомі зламали сервер. У цьому зв’язку польська урядова група реагування на компʼютерні інциденти розпорядилася невідкладно змінти всі коди доступу до системи. Крім того, у четвер група невідомих осіб проникла до приміщення ДВК й окупувала залу засідань, вимагаючи відставки членів комісії. Поліція силою виводила протестувальників із приміщення.

Лідери опозиційних партій “Право і Справедливість” (PiS) Ярослав Качинський і Союзу демократичної лівиці (SLD) Лєшек Міллер виступили з ініціативою повторного проведення виборів в органи місцевого самоврядування. Однак прем’єр-міністр Польщі Ева Копач категорично відкинула цю пропозицію.

Офіційні результати місцевих виборів, імовірно, зʼявляться в суботу надвечір.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!