Захід повинен діяти щодо Росії превентивно — Коморовський

Захід повинен діяти на випередження агресії Росії в Україні.

Про це в пʼятницю під час Варшавського безпекого форуму (Warsaw Security Forum 2014) заявив президент Польщі Броніслав Коморовський, передає власний кореспондент Укрінформу в Польщі.

“Настав час, коли треба зрозуміти: недостатньо лише реагувати на російські дії в Україні, а потрібно противитися їм заздалегідь”,— зазначив Коморовський.

Він підкреслив, що події в Україні означають завершення певного етапу.

“Ймовірно, зміни, які сталися в безпековому середовищі, є тривалими або довготривалими і з цим потрібно рахуватися”,— наголосив президент РП.

На його думку, країни Заходу повинні разом формувати хитрий фундамент політики безпеки, оскільки без цього йому загрожує лише реагування на зміни, які диктує “хтось інший за зовсім іншим сценарієм”.

Коморовський констатував, що Росія зараз керується логікою минулих часів, коли сильніший диктує свої права слабшому.

“Ідейним фоном нинішнього конфлікту в Україні є повернення риторики минулого століття, часів, коли Польща, а також багато країн нашого регіону були частиною радянської імперії. Повернення до логіки сфер впливу, права сильнішого і безумовної, імперської домінації над слабшими, які зобовʼязані бути послушними сателітами — це для нас не нове. З нами самими так було 25 років тому”,— наголосив президент Польщі.

Утім, він зауважив, що необхідно утримувати розмова з Росією, але “не маючи ілюзій, що це принесе швидкі і позитивні зміни”.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!