Українських цивільних хірургів учитимуть працювати в бойових умовах

В Україні планують створити навчальні центри для цивільних хірургів, у яких готуватимуть фахівців для роботи у зоні бойових дій.

Про це сказав в.о. міністра охорони здоровʼя Василь Лазоришинець під час спільної наради головних хірургів в Національному інституті хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова, передає кореспондент Укрінформу.

«У мене є сьогодні пропозиція разом з МОУ, з НАМН, МОЗ саме на базі Інституту хірургії, який має досвід у мікросудинній хірургії, органозберігаючих операціях, створити навчальний центр, де фахівці Інституту будуть проводити навчання з цивільними хірургами»,— сказав Лазоришинець.

За його словами, сьогодні цивільні хірурги потребують більшого досвіду і практики в умовах, наближених до бойових. «Багато чого нашим цивільним хірургам ще треба вчитися саме у військових медиків. Є проблеми по наданню висококваліфікованої медичної допомоги в умовах, наближених до бойових дій. Це і судинна хірургія, нейрохірургія, всі інші види надання медичної допомоги. Тут, на мій погляд, на перше місце виходить органозберігаюча операція. Звичайно, простіше виконати ампутацію, ніж 5-6 годин простояти і виконати судинну чи мікросудинну операцію»,— зазначив керівник МОЗ.

Лазоришинець повідомив, що для проведення навчання у таких центрах планується запрошувати як українських, так і іноземних фахівців.

За його словами, проект рішення щодо створення навчальних центрів буде опрацьовано протягом тижня.

Водночас він не виключив, що подібні центри можуть бути створені і з інших напрямків — загальної хірургії, нейрохірургії тощо.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!