Журналістка виграла апеляційний суд по справі Єфремова

Київський апеляційний адміністративний суд задовольнив апеляційну скаргу журналістки Оксани Коваленко і визнав неправомірною відмову Апарату Верховної Ради України в наданні інформації про те, де були оприлюднені відомості з декларації голови фракції Партії регіонів Олександра Єфремова за 2012 рік, а також зобов’язав Апарат ВРУ надати повну, точну і достовірну відповідь на запит.

Про це 14 травня 2014 року повідомляється на сайті Інституту медіа права.

Апарат ВРУ обґрунтував свою відмову тим, що така інформація начебто не є публічною, а оприлюднення відомостей з декларації може здійснюватись виключно за згодою народного депутата. Суд першої інстанції погодився з такими аргументами.

Однак, апеляційний суд спростував таку позицію і вказав, що якщо Апарат не оприлюднив відомості з декларації всупереч вимогам закону – він має прямо зазначити це у відповіді. Водночас, суд також наголосив, що жоден законодавчий акт не передбачає необхідності брати згоду у народного депутата для того, щоб оприлюднити відомості з його декларації відповідно до закону «Про засади запобігання та протидії корупції».

3 квітня 2014 року Держфінмоніторинг заблокував особисті рахунки голови фракції Партії регіонів, лідера Луганської обласної організації цієї партії Олександра Єфремова за статтею «фінансування тероризму».

7 квітня колишній нардеп-"регіонал" Володимир Ландік заявив про причетність Єфремова до терористичного захоплення Управління СБУ у Луганську.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!