Французькі політики розійшлися в думках щодо «містрального» ультиматуму

Реакція провідних французьких політиків на ультиматум Москви щодо поставки першого з двох вертольотоносців «містраль» у найближчі два тижні була полярною.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Франції.

«Путін не лише висуває ультиматуми Києву та Україні, а й Франції. Це не спрацює. Пане Путін, Франція є незалежною країною, яка самостійно вирішує, передавати «містралі» чи ні. Побачимо, чи буде демократичний прогрес і мир в Україні»,— сказав перший секретар Соціалістичної партії Франції, депутат Жан-Крістоф Камбаделіс (Jean-Christophe Cambadеlis) в інтервʼю французькій радіостанції Europe 1.

У свою чергу, радник екс-президента Саркозі і депутат Національних зборів Франції Анрі Гуано (Henri Guaino) нагадав, що, підписавши угоди, Франція взяла на себе зобовʼязання. «Якщо вона не дотримуватиметься свого слова в ринкових умовах, що про неї думатимуть інші? Але зʼясуймо, чи не змінить це (поставка «Владивостока».— Ред.) військовий баланс сил між Україною і Росією»,— сказав він у коментарі телеканалу BFM-TV.

А ось депутат Союзу за народний рух Ніколя Дюпон-Еньян (Nicolas Dupont-Aignan) має протилежну думку. «Напередодні саміту G20 і в той час, як Росія справедливо закликає Францію виконувати свої зобовʼязання, я зателефонував (президенту) Франсуа Олланду і просив його змінити позицію. Ця безвідповідальна дія сильно підриває імідж нашої країни на світовій арені»,— вважає депутат.

На його думку, уряд, який очолюють соціалісти, постійно рівняється на США і позицію Німеччини, що принижує Францію. «Крім того, цей договір вартістю 1,2 млрд євро є життєво важливим для Франції у загальному контексті економічної кризи»,— йдеться у прес-реліз опозиційного депутата, якого називають французьким Горбачовим.

Нагадаємо, що сьогодні російські ЗМІ поширили ультиматум, посилаючись на неназване «високопоставлене джерело». У заяві цього джерела зазначається, що у Франції залишилося два тижні на передачу «Владивостока», в іншому разі на неї чекають «штрафні санкції».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!