Голова Херсонської ОДА пропонує запровадити ринкові ціни на воду для анексованого Криму

Голова Херсонської обласної держадміністрації Андрій Путілов запропонував продавати технічну воду в Крим за ринковою ціною. Про це він заявив в ефірі телеканалу «Скіфія», передає прес-служба ОДА.

«Росія постачає нам газ за середньоєвропейською ціною, хоча насправді ми платимо дорожче, ніж низка європейських країн. Нам кажуть, що це нормальні ринкові відносини. Як ми знаємо, сьогодні немає жодних договірних відносин між Україною і тимчасово анексованим Кримом з приводу поставки води Північно-Кримським каналом. Хоча такі відносини повинні бути»,— сказав Путілов.

За його словами, Херсонська область щорічно поставляє в Крим близько 1 млрд кубометрів технічної води, а за середньоєвропейськими цінами кубометр коштує 1 євро.

«Відповідно, Україна, а значить і Херсонська область, могли б отримувати значні суми грошей в свої бюджети»,— вважає голова ОДА.

Він також додав, що після того, як набула чинності вимога декларувати всі товари і вантажі, що переміщуються через адміністративний кордон з Кримом, є можливість змінити взаємини з Кримом.

Нагадаємо, в листопаді «губернатор» Севастополя Сергій Меняйло заявив про необхідність економії води: у місті склалася критична ситуація із забезпеченням, тепер вода надходить городянам за графіком. Води в Чорноріченському водосховищі, яке постачає окупований Росією Севастополь, вже практично немає.

Раніше повідомлялося, що Україна може побудувати дамбу, яка повністю припинить подачу води до Криму.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!