Нагнітаючи конфлікт на Сході, Росія хоче утримати Україну від вступу до ЄС і НАТО - політолог

Росії вигідно мати поруч слабку Україну, яка б не могла вступити ні в Євросоюз, ні в НАТО — вважає відомий політолог Віталій Бала. Про це він сказав в ефірі телеканалу БТБ.

“Що Росія добивається? В двох словах. Щоб ми були слабкими як держава Україна. Щоб у нас постійно була ескалація конфлікту. Таким чином вони сподіваються, що Україна не зможе вступити ні в ЄС, ні в НАТО”, — зазначив він.

Експерт також вважає нерозумними заяви про те, що Україні не час вступати в НАТО. “Я вважаю, що треба вже йти (в НАТО)”, — наголосив він і додав, що наша держава не може залишатися позаблоковою після того, як фактично триває неоголошена Росією війна.

Нагадаємо, голова ВГО “Україна в НАТО” Ю.Романюк зазначив, що на сьогоднішній день НАТО чітко і ясно дає сигнал Україні, що двері в НАТО для України відчинені і додав, що територіальні претензії з боку Росії до Грузії і Молдови також не мають стати на заваді до членства цих країн в НАТО.

Також нагадаємо, Брюссель і Київ домовилися підписати економічну частину угоди про асоціацію «в найкоротші терміни після виборів на Україні.»

Як відомо, політичний блок Угоди про асоціацію був урочисто підписаний в Брюсселі 20 березня. Водночас, ця частина становить не більше 2% тексту всього документа. Для підписання основної — економічної — частини, яка має створити умови для формування зони вільної торгівлі і, як наслідок, відкриття українського ринку для європейських товарів, необхідна поява в Києві легітимної влади.

Водночас, підписання економічного блоку Угоди не означатиме його вступу в силу, оскільки воно ще має бути ратифіковано парламентами України і всіх 28 країн ЄС.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!