ЦВК: Рада запрацює і без оголошення результатів у всіх округах

Верховна Рада восьмого скликання зможе почати роботу навіть у тому разі, якщо Центрвиборчком не зможе 10 листопада встановити результати виборів у кількох одномандатних округах.

Про це «Українській правді» заявив прес-секретар ЦВК Костянтин Хівренко.

За його словами, з низки причин ЦВК не зможе 10 листопада (останній день з 15-денного терміну, який відводиться законом) встановити остаточні результати голосування.

Проте, Верховна Рада зможе розпочати роботу, оскільки уже частина депутатів оголошені обраними, і ще 225 оберуться за пропорційною складовою.

«Це не означає, що Рада не запрацює. Згідно з законом, це має бути конституційна більшість — 300 осіб. 225 зайде за пропорційною складовою і вже 168 депутатів визнано обраними станом на неділю»,— заявив прес-секретар.

Він додав, що в понеділок можливе оголошення обраними ще кількох мажоритарників.

Хівренко розповів, що ЦВК чекає уточнені протоколи від кількох ОВК, тому засідання Центрвиборчкому у понеділок «почнеться доволі пізно».

«Цих протоколів декілька: по 16-му та ще кількох округах. Ми їх отримаємо, і після цього ЦВК зможе вийти з оголошенням результатів»,— розповів він.

За словами Хівренка, результати у частині одномандатних округів 10 листопада встановити не вдасться.

«Ми змушені констатувати, що по кількох округах, зокрема 63, 38 та інші, є відповідні рішення суду щодо повторного перерахунку голосів. І ЦВК не може їх проігнорувати, тому ми не зможемо до речі оголосити результати у цих округах»,— пояснив він.

«Наприклад, по 63 округу ОВК приступила до перерахунку голосів, але за добу з близько 200 дільниць встигла перерахувати 7. Тож можемо оцінити, як затягнеться цей процес»,— додав Хівренко.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!