ЗМІ: МВС розслідує порушення закупівель вугілля з ПАР. Продан: Ціна обгрунтована

Правоохоронні органи розслідують кримінальне провадження, повʼязане з порушеннями під час закупівлі вугілля з ПАР.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на джерело у правоохоронних органах.

«Розслідується кримінальне провадження, повʼязане із закупівлею вугілля з ПАР, проводяться слідчі дії»,— повідомив співрозмовник.

За інформацією джерела, деякі слідчі дії, які проходять у рамках цього провадження, стосуються і глави Міністерства енергетики та вугільної промисловості Юрія Продана.

При цьому джерело не уточнило, яким саме чином ці слідчі дії стосуються глави Міненерговугілля.

Разом з тим у прес-службі ГПУ відмовилися повідомити будь-яку інформацію з цього приводу.

У свою чергу сам глава Міненерго Юрій Продан у коментарі Українській правді зазначив: ціна на вугілля з ПАР формувалася на підставі цін виробника, транспортних витрат і фрахту судна.

«Я бачив контракти Укрінтеренерго і вони є ринково обґрунтованими. Є дані по контрактах „Центренерго“: 509 000 вугілля російського походження, 250 000 — ПАР, 320 000- вугілля українського походження»,— зазначв він.

За словами Продана, диверсифікація поставок вугілля — «дуже важливе завдання уряду і воно актуальнее не лише для державних компаній, а й для приватних гравців, тому що не можна себе заганяти в залежність від російських гравців».

Як відомо, раніше джерело в оточенні премʼєр-міністра повідомило, що президент Петро Порошенко поставив під сумнів прозорість схеми поставок вугілля з Південно-Африканської Республіки в Україну.

Порошенко зобовʼязав відповідні правоохоронні органи в тижневий термін провести необхідну перевірку і доповісти про результати.

6 листопада співробітники Генеральної прокуратури провели перші допити співробітників міністерства і здійснили виїмку необхідних документів.

Пізніше в Міненерго заявили, що у відомстві не було вилучення документів, на допит викликали керівників компаній «Укрінтеренерго» і «Центренерго».

Українська правда, «Інтерфакс-Україна»

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!