За попередніми даними, ЦВК прогнозує БПП 132 депутатських мандати, НФ - 82

За попередніми даними, «Блок Петра Порошенка» отримає у Верховній Раді 8 скликання найбільшу кількість депутатських мандатів — 132. Про це повідомив голова ЦВК Михайло Охендовський на брифінгу в Києві, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, «Народний фронт» може розраховувати на 82 мандата, "Обʼєднання «Самопоміч» — 33 мандата, «Опозиційний блок» — 29 мандатів, Радикальна партія Олега Ляшка — 22 мандата і «Батьківщина» — 19 мандатів.

Охендовський зазначив, що до Верховної Ради проходять 96 народних депутатів, які балотувалися як самовисуванці.

Всеукраїнське обʼєднання «Свобода» буде представлено у Верховній Раді шістьма депутатами, які перемогли в мажоритарних округах.

За словами Охендовського, від партій «Сильна Україна», «Заступ», «Воля» і «Правий сектор» перемогли в одномандатних округах по одному кандидату.

Глава ЦВК відзначив, що в окремих мажоритарних округах ще уточнюються дані протоколів, а по багатомандатному округу вони залишаться без зміни.

«Тобто, вже сьогодні ми можемо говорити, що ті результати, які ми прогнозуємо на 10 листопада, швидше за все, залишаться незмінними»,— сказав він.

Позачергові парламентські вибори в Україні, що відбулися 26 жовтня, пройшли за змішаною системою — відповідно до закону, по 225 народних депутатів повинні були обиратися за партійними списками і в мажоритарних округах.

За партійними списками на цих виборах будуть обрані 225 депутатів, і кожна з партій, що подолали 5% -ний барʼєр, отримає кількість мандатів, пропорційне набраній кількості голосів.

За мажоритарною складовою буде обрано не більше 198 депутатів, оскільки вибори не проводилися в загальній складності в 27-ми округах: в 12-ти — на тимчасово окупованій території Криму і в 15-ти — в зоні проведення антитерористичної операції (9 округів в Донецькій і 6 — в Луганській області).

Віце-премʼєр Володимир Гройсман прогнозує, що перше засідання Верховної Ради 8 скликання відбудеться, орієнтовно, 1 грудня. Також прогнозується, що до цього часу буде готова коаліційна угода.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!