Клімкін не вірить, що кримчанам в РФ видають шенген

Міністр закордонних справ Павло Клімкін не вірить у те, що московські візові центри деяких країн-членів ЄС, незважаючи на заборону, видають візи для росіян, що проживають в Криму.

Про це він заявив в інтерв’ю «5 каналу», повідомляє Укрінформ.

«Я в це не вірю»,— зазначив він.

Як повідомив міністр, посол Греції в Україні вже надіслав спростування цієї інформації: «Він вражений, причому неприємно».

Також, як зазначив Клімкін, до МЗС надходить інформація щодо цього з інших країн ЄС.

«Я скажу дуже просту річ: жодна країна-член ЄС не буде порушувати загальну лінію ЄС. В цивілізованому світі і Європейському Союзі так не відбувається. Те, що зараз встановлено процедурами Європейського Союзу, буде виконуватися… Якщо ми отримаємо інформацію про реальні випадки (порушення встановлених норм — ред.), ми будемо на це дуже жорстко реагувати»,— наголосив він.

Читайте також: Країни ЄС відмовилися видавати кримчанам візи в Росії

Нагадаємо: у березні Євросоюз офіційно заборонив на території Росії видавати шенгенські візи кримчанам, які мають російський паспорт. В ЄС тоді заявляли, що отримати шенген-візу кримчани можуть тільки через Київ і тільки при наявності українського паспорта.

Днями російські ЗМІ поширили інформацію, що начебто московські візові центри як мінімум чотирьох країн-членів ЄС — Греції, Італії, Нідерландів і Чехії,— незважаючи на заборону, видають візи для росіян, що проживають у Криму.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!