Влада зобов"язана розпочати широкий політичний діалог - В.Медведчук

Для збереження державної цілісності та суверенітету влада зобовʼязана провести системні реформи, що включають перерозподіл влади у бік регіонів. Про це у своєму блозі написав Лідер громадського руху «Український вибір» Віктор Медведчук.

“Саме існування української держави, збереження її територіальної цілісності та єдності залежить сьогодні від здатності влади усвідомити процеси і запропонувати шляхи виходу з кризи, що склалася.

Події на Південному сході країни стали демонстрацією давно сформованої революційної ситуації: “низи” більше не хочуть жити як раніше, а “верхи” не можуть управляти по старому. Цю ситуацію не вирішити зміною одного президента на іншого.

Жителі в усіх регіонах України (в першу чергу на Південному сході) вимагають змін. Але керівництво країни не готове віддавати владні повноваження громадянам. Верховна Рада ігнорує необхідність законодавчо забезпечити право українців на проведення місцевих референдумів і нічого не робить для прийняття відповідного закону.

Наприклад, Закону “Про всеукраїнський та місцеві референдуми за народною ініціативою”, який вже давно розробив і запропонував “Український вибір”. Народу необхідний механізм, що забезпечує право відправляти у відставку неугодних чиновників, припиняти повноваження органів влади. Тільки так громадяни України можуть поставити державну і місцеву владу під дамоклів меч народної волі.

Громадяни усвідомлюють необхідність системних реформ, що включають перерозподіл влади у бік регіонів. Потреба в цьому сьогодні така велика, що зміни відбуваються вже без відома й схвалення центральної влади.

Для збереження державної цілісності та суверенітету влада зобов’язана взяти цей процес під контроль. Але це неможливо зробити за допомогою військових операцій, які лише підсилюють розкол і страх в суспільстві! Київ зобов’язаний розпочати широкий політичний діалог, головною метою якого буде пошук і обговорення механізмів, що дозволяють провести назрілі реформи.

Децентралізація, що включає право місцевих громад розпоряджатися бюджетами і формувати органи виконавчої влади, є важливим кроком на шляху справедливого розподілу влади, однак бюджетний процес є лише частиною системи державного регулювання. Саме тому “Український вибір” виступає за комплексне рішення цього завдання, що передбачає широке використання не тільки бюджетного, але також земельного та кадрового федералізму, отримання областями України права самостійно формувати свою економічну і соціальну політику", — вважає В.Медведчук.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!