У Порошенка сказали, з чого починати реформу держслужби

Важливими складовими реформи державної служби в Україні є зміна принципів та підходів у роботі держслужбовців та створення служби управління персоналом.

Про це заявив в ефірі «5 каналу» перший захисник глави Адміністрації Президента Геннадій Зубко, інформує прес-служба Глави держави.

«На державній службі сьогодні потрібні люди з навичками, з досвідом, з державницьким підходом до вирішення проблем. Таких людей можна знайти. Але в Україні немає поняття служби управління персоналом. Замість неї працюють „кадровики“, які ведуть облік держслужбовців. Потрібно створити в державі службу управління персоналом»,— сказав Зубко.

За його словами, наразі триває пошук молодих амбітних фахівців з державницькими поглядами. На місцях, наприклад, громадськість активно долучилася до відбору кадрів. Перед призначенням на посади проходять громадські слухання.

Водночас перший заступник глави АП наголосив, що наразі потрібно змінити не лише кадри, а й принципи та підходи у роботі держслужбовців, щоб вони орієнтувалися на результат роботи, а не на процес.

«Сьогодні у держави немає можливості заплатити таку високу зарплату, як платить бізнес фахівцям з питань фінансів чи економіки, але ми можемо оптимізувати процеси та створити компенсаційні пакети. Замість відомчих лікарень чи існуючих пільг держслужбовець має отримувати гідну заробітну плату, але нести при цьому відповідальність та справлятися із навантаженням. Саме над цими питаннями ми працюємо»,— зауважив Зубко.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!