Мусій каже, що не хоче повертатися у крісло міністра

Екс-очільник МОЗ Олег Мусій не має в планах повертатися на посаду міністра охорони здоровʼя, однак справедливість стосовно свого звільнення з посади шукатиме в суді.

Про це він сказав під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі, передає кореспондент Укрінформу.

«Щодо мого повернення — у мене немає в планах повертатися на посаду міністра охорони здоровʼя. Я законно обраний народним депутатом, ще й по мажоритарному округу, і в мене існують моральні зобовʼязання перед тими виборцями, які віддали голоси за мене. Однак, проаналізувавши законодавство, я звернувся до адвокатів з проханням оформити позов до Окружного адміністративного суду щодо незаконного розпорядження про моє звільнення»,— сказав Мусій.

Він зазначив, що розпорядження Кабінету Міністрів «Про відсторонення від повноважень за посадою міністра» не має законодавчого підгрунтя, натомість лише Верховна Рада може звільняти чи призначати міністра.

«Чинним законодавством не передбачено процедури відсторонення міністра від повноважень „за посадою“. Натомість, в законі „Про Кабінет міністрів“ вказано, що міністр є політичною фігурою і несе виключно політичну відповідальність і будь-які дії з міністром, як призначення, так і звільнення є повною компетенцією ВРУ. Натомість Премʼєр-міністр, перебравши на себе функції Верховної Ради, дозволяє собі у злочинний спосіб видавати такі незаконні, з моєї точки зору, розпорядження»,— наголосив Мусій.

Він також додав, що вбачає свою подальшу роботу саме в законодавчій площині, тому швидше за все працюватиме в комітеті ВР з питань охорони здоровʼя.

«Реформу в системі охорони здоровʼя я спробую втілити не через виконавчу гілку влади, а через законодавчу. Тому цей позов є прецедентом, я наполягаю на тому, що цей прецедент повинен бути вичерпаним, не з ознаки будь-якого мого повернення, мети такої в мене немає»,— сказав він.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!