"Нафтогаз" віддав "Газпрому" частину боргу - 1,45 мільярда

Компанія «Нафтогаз України» перерахувала «Газпрому» 1,45 млрд. дол. США в рахунок оплати поставлених і несплачених раніше обʼємів газу.

Про це йдеться у прес-релізі Національної акціонерної компанії, оприлюдненому у вівторок ввечері.

«Згідно з досягнутими в Брюсселі домовленостями, „Нафтогаз“ заплатить сумарно 3,1 млрд. дол. США для розрахунку за 11,5 млрд. куб. м. газу, поставленого ВАТ „Газпром“ в листопаді-грудні 2013 року та квітні-червні 2014 року»,— сказано у заяві.

«Рішення про остаточні розрахунки між сторонами за газ, поставлений „Газпромом“ „Нафтогазу“ з 2010 року, буде ухвалене трибуналом при Арбітражному інституті Торгової горіти Стокгольма. Брюссельські домовленості є тимчасовим рішенням і не впливають на позиції сторін в суді»,— зазначили у НАК. "Необхідні для розрахунку кошти знаходяться на поточному валютному рахунку НАК «Нафтогаз України»,— уточнили в заяві.

Як відомо, у ніч на 31 жовтня стало відомо, що Росія, Україна і Єврокомісія підписали документи, що передбачають відновлення постачань російського газу Україні і забезпечення безперебійного транзиту до Європи взимку.

Як зазначив тоді єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Еттінгер, Україна готова негайно 1,4 млрд боргу і ще $1,65 млрд — до кінця року.

За його словами, Україна зможе до кінця березня отримувати російський газ за ціною $385 за 1 тис. кубометрів або нижчою.

Українська правда

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!