Росія визнала "вибори" у терористів з ДНР та ЛНР

Вибори у Донецькому та Луганському регіонах пройшли в цілому організовано, при високій явці виборців.

Про це йдеться у заяві МЗС РФ за фактом завершення «виборів», проведених терористичними організаціями ДНР і ЛНР на територіях Донбасу.

«Ми поважаємо волевиявлення жителів Південного Сходу. Вибрані представники отримали мандат для вирішення практичних задач з відновлення нормального життя в регіонах»,— наголошується в заяві МЗС РФ.

«З урахуванням виборів, що відбулися вкрай важливо зробити активні кроки з налагодження сталого діалогу між центральною українською владою та представниками Донбасу в руслі досягнутих у Мінську домовленостей. Готові разом з нашими міжнародними партнерами і далі конструктивно допомагати врегулюванню кризової ситуації в Україні,» — заявили у відомстві.

Як відомо, 2 листопада на територіях Донбасу, окупованих терористами, проводяться «вибори» ДНР і ЛНР.

ООН, ЄС і США заявили, що не визнають результатів даного «​​волевиявлення».

Разом з тим глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Москва визнає «вибори», які проходять 2 листопада.

За даними «екзит-полу», проведеного представниками терористів на «виборах» в ДНР, перемогу здобув самопроголошений премʼєр Олександр Захарченко. За даними представника «ЦВК ДНР» Захарченко набрав 81,37% голосів.

При цьому кандидат на посаду «глави ДНР» Олександр Кофман набрав 9,73%, Юрій Сивоконенко — 9%. Таким чином всього проголосували 100,1% виборців.

Президент України Петро Порошенко заявив, що так звані «вибори» в окупованих районах Донецької та Луганської областей не мають нічого спільного з волевиявленням людей і грубо порушують мінські домовленості.

«Уже зараз провідні країни світу і міжнародні організації засудили ці так звані „вибори“. Розраховую на те, що псевдовибори не визнає і Росія, тому що вони є грубим порушенням Мінського протоколу від 5 вересня, під яким стоїть підпис і представника РФ»,— підкреслив президент.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!