У МЗС урвався терпець: вимагає від РФ припинити провокації з "гуманітаркою"

Міністерство закордонних справ висловлює рішучий протест у зв’язку з незаконними діями Російської Федерації, грубим порушенням держкордону України та вимагає припинити провокативні дії і дотримуватися «загальноприйнятих норм та принципів міжнародного права та міждержавних відносин».

Про це йдеться у заяві МЗС України за фактом переміщення через державний кордон України чергового так званого «гуманітарного конвою».

«2 листопада російська сторона перемістила через державний кордон України черговий т.зв. „гуманітарний конвой“. Це було здійснено без запиту щодо отримання офіційної згоди української сторони, без здійснення компетентними органами України необхідних процедур прикордонного і митного контролю, без погодження з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста і супроводження вантажу його представниками, всупереч усталеній міжнародній практиці»,— заявили в МЗС.

Також у відомстві підкреслили, що переміщення «гумконвою» відбулося з порушенням національного законодавства України та раніше досягнутих домовленостей.

«Ці провокативні дії російської сторони, нездатність слідувати усталеним міжнародним правилам при направленні гуманітарної допомоги, а також намагання приховати справжній вміст вантажу — є свідченням продовження курсу Росії на подальшу ескалацію ситуації на сході України»,— заявили в МЗС.

«Міністерство закордонних справ висловлює рішучий протест у зв’язку з незаконними діями Російської Федерації, грубим порушенням державного кордону України, втручанням у внутрішні справи нашої держави шляхом підтримки терористичних угруповань, які діють на Донбасі»,— підкреслили у зовнішньополітичному відомстві.

Українська правда

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!