Порошенко про "вибори": Україна і світ не визнають цього фарсу

Так звані «вибори» в окупованих районах Донецької та Луганської областей не мають нічого спільного з волевиявленням людей і грубо порушують мінські домовленості.

Про це заявив президент України Петро Порошенко, повідомляє прес-служба глави держави.

«Фарс під дулами танків та автоматів, який 2 листопада влаштували дві терористичні організації на частині Донбасу — це жахлива подія, яка не має нічого спільного з реальним волевиявленням. Україна та весь утворений світ не визнають цього фарсу», — заявив Порошенко.

«Вже зараз провідні країни світу та впливові міжнародні організації засудили ці так звані „вибори“. Розраховую на те, що псевдовиборів не визнає і Росія, тому що вони є грубим порушенням Мінського протоколу від 5 вересня, під яким стоїть підпис і представника РФ», — підкреслив президент.

При цьому він зазначив, що усі вибори на українській території, де голосують українські громадяни, мають відбуватися виключно за українськими законами.

«Мінський протокол передбачає проведення в окремих районах Донбасу дострокових місцевих виборів винятково на основі законів України. Тому грубе порушення міжнародних домовленостей ставить під загрозу мирний процес. Україна адекватно відреагує на цей виклик»,— підсумував президент України.

Як відомо, 2 листопада на територіях Донбасу, окупованих терористами, проводяться «вибори» ДНР та ЛНР.

ООН, ЄС та США заявили, що не визнають результатів даного «волевиявлення».

Разом з тим глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Москва визнає «вибори», що проходять 2 листопада.

Українська правда

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!