СБУ: На "виборах" - десятки злочинів, "спостерігачі" - персони нон грата

СБУ та МВС кваліфікують все, що відбувається 2 листопада на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей як масштабний злочин проти українських громадян і документують масові факти терору, залякування, шантажу, підкупу, примусових робіт та викрадення людей.

Про це йдеться у заяві СБУ з приводу «виборів», що відбуваються на Донбасі.

«В рамках відкритого кримінального провадження СБУ та МВС документують десятки злочинів, які полягають у обстрілах мирних жителів, що не припиняються, диверсіях (м.Маріуполь), цинічного тиску зброєю і артилерією на громадян (м.Сніжне), підкупу і шантажу (м.Донецьк)»,— заявили в СБУ.

«Відбувається цинічне примушування та заманювання громадян до „людоловок“, а інакше не назвеш місця для псевдо-голосування. Тут людям за безцінь пропонують продукти харчування, овочі і фрукти, завезені Російською Федерацією з т.зв. гуманітарним конвоєм, є організованим злочинцями цинічним фарсом для того, щоб зібрати базу даних про людей і відсортувати їх за злочинними потребами ДНР і ЛНР»,— йдеться у заяві СБУ.

Згідно з повідомленням, громадяни призовного віку «бачаться бойовиками і їхніми московськими господарями як гарматне мʼясо для боротьби проти України і як поповнення складу Збройних Сил Російської Федерації. Про це свідчать повістки про призов».

«Старших громадян, яких залякали і примусили прийти під дулами автоматів, підкуповують одноразовою передачею їм дешевих продуктів, комуністичною музикою і гаслами, які лунають з динаміків „людоловок“. Здорових чоловіків середнього віку буде використано на примусових роботах — рити траншеї і будувати укріплення»,— заявляють в СБУ.

«Усе це відбувається під прикриттям іноземних псевдо-спостерігачів, які уже, або будуть оголошені персонами нон гратана території України. Їхню діяльність ми трактуємо як злочинну підтримку бойовиків-терористів. Вони стали спільниками бандитів»,— зазначили у відомстві.

Українська правда

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!