Перший круглий стіл національної єдності відбудеться 14 травня в будівлі Ради

Перший загальноукраїнський круглий стіл національної єдності відбудеться в середу 14 травня у Верховній Раді, початок заплановано на 16.30.

Про це у вівторок 13 травня повідомляє прес-служба парламенту.

До участі в роботі круглого столу запрошені президенти України Леонід Кравчук і Леонід Кучма, премʼєр-міністр Арсеній Яценюк та члени уряду, народні депутати, кандидати у президенти України, голови обласних адміністрацій і голови обласних рад, представники органів місцевого самоврядування, науковці, представники релігійних організацій, бізнес-кіл, громадських і міжнародних організацій, громадські діячі.

Про ініціативу проведення таких круглих столів оголосили 8 травня у спільній заяві в.о. президента України, голова Верховної Ради Олександр Турчинов і премʼєр Яценюк.

«Ми готові до розмови з усіма, хто має легітимні політичні цілі і готовий обстоювати їх законними засобами — з тими, хто не має крові на своїх руках. Ми запрошуємо представників усіх політичних сил з усіх регіонів, громадянського суспільства, наукових кіл до діалогу з усіх питань і проблем, які постають нині перед українським народом»,— зазначено у спільному зверненні.

Мета діалогу — формування національного консенсусу з головних для українського суспільства проблем. Напрацьовані пропозиції за участю всіх політичних сил будуть реалізовані Верховною Радою України, зокрема через механізми внесення змін до Конституції і законодавства України.

Турчинов і Яценюк запросили всіх учасників політичного процесу, а також представників громадськості до активної участі в реалізації запропонованої ініціативи.

Як повідомлялося, керівництво України ініціює проведення загальноукраїнських круглих столів національної єдності за участі представників всіх політичних сил з усіх регіонів, громадськості та науковців.

Серед актуальних питань, підкреслюється у зверненні,— децентралізація влади, реформа місцевого самоврядування, забезпечення балансу між гілками влади, забезпечення розширених гарантій захисту прав національних меншин, реформа правовідносин між державою і суспільством, включаючи реформування судової та правоохоронної системи.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!