Остаточно: до Верховної Ради вперше не потрапили комуністи

КПУ набрала лише 3,87% голосів, тоді як прохідними є 5%.

«Народний суд, вище якого лише Суд Божий, виніс смертний вирок Комуністичній партії України. Вперше за 96 років [із 1918 року — прим. ред.] в українському парламенті не буде комуністів. Я вас вітаю із цим! Українці завдали вирішального удару по пʼятій політичній колоні», — зазначив президент України Петро Порошенко у своєму зверненні, присвяченому завершенню виборів до Верховної Ради.

Нагадаємо, що на виборах 2014 року в український парламент перемогли, набравши приблизно однакову кількість голосів, «Народний фронт» нинішнього премʼєра Арсенія Яценюка (22,16%) і президентський «Блок Петра Порошенка» (21,83%).

Також до ВР пройшли «Самопоміч» нинішнього мера Львова Андрія Садового (10,98%), колишні члени Партії регіонів «Опозиційний блок» (9,4%), Радикальна партія Олега Ляшка (7,45%) і ВО «Батьківщина» екс-премʼєра Юлії Тимошенко (5,68%).

Несподіванкою стало непотрапляння до парламенту партії «Сильна Україна» колишнього «регіонала» Сергія Тігіпка, яка згідно з деякими соцопитуваннями набирала прохідний бал.

Як відомо, Міністерство юстиції України подало позов про заборону КПУ на підставі багатьох порушень законів, зокрема закликів до зміни територіальної цілісності і конституційної влади України. Окружний адміністративний суд Києва переніс слухання справи на 5 листопада 2014 року.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!