Соцмережі обговорюють відмову Найєма від депутатства з окладом 5000 грн

Найєм в ефірі програми «Шустер Live» 28 жовтня сказав: «Я не буду працювати в парламенті за 5000 грн. У Києві на 5000 гривень неможливо прожити. Якщо на рівні парламенту ми приймемо рішення, що депутат повинен жити на 5 тис. гривень, то треба казати, що ті молоді люди, які зараз пройшли, не мають шансів сидіти там».

Слова Найєма гаряче обговорюють, зокрема, в англомовній групі Euromaidan PR.

Деякі користувачі, наприклад, Natalie Serman, засуджують такі заяви, говорячи що можна побачити справжнє обличчя людини тільки тоді, коли їй дадуть гроші та владу.

Між тим, Світлана Заліщук сказала в телеінтервʼю, що зарплата депутата не дозволить знімати в Києві квартиру за 1000 доларів.

«Звісно, необхідно підвищувати зарплату депутата хоча б до старого рівня. Ось журналіст знімає квартиру за тисячу доларів. Як з такою зарплатою йому бути депутатом?» — питає Заліщук.

Журналіст Олена Локоша написала, що депутат має відчувати, як живеться пересічному громадянину на середні доходи, інакше від нього буде мало користі.

«Квартиру можна зняти за 300 доларів. Складно — нехай складають мандати. Поки лікарі і вчителі отримують 2000 гривень, депутату соромно згадувати, що йому не вистачає», — зазначила вона.

В той же час, від імені сторінки Euromaidanpr опублікований коментар, який виправдовує слова Найєма:

«Мустафа Найєм говорив про систему, а не про особисті потреби. Мова про антикорупційні реформи. Успіху антикорупційних реформ Саакашвілі в Грузії було досягнуто завдяки тому, що були забезпечені добрі зарплати чиновників (однак загальна кількість чиновників була зменшена) а також жорстокому та обов’язковому покаранню за корупційні вчинки. Це дозволило залучити високопрофесійних людей, які мають високі моральні якості для державної служби та охорони закону. Якщо зарплати урядових чиновників будуть нижче рівня виживання, то буде важко здійснити такі реформи. Закони біології та фізіології не змінилися. Якщо зарплатня нижче фізіологічних та основних потреб, хіба можна очікувати, що такий чиновник не братиме хабарі? З такими мізерними зарплатами держава натякає чиновнику, щоб той загруз у корупції: «Ось основна частина, а де взяти решту, щоб задовольнити свої потреби, ти знаєш».

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!