Крим з моменту російської окупації покинули близько 8 тисяч кримських татар - Джемілєв

Крим через переслідування з політичних і націоналістичних мотивів з моменту російської анексії покинули близько восьми тисяч кримських татар.

Про це заявив в ефірі «Ехо Москви» лідер кримських татар, народний депутат України Мустафа Джемілєв.

Він також сказав, що кримсько-татарський народ залишає за собою право на «мирний протест» проти утиску своїх законних прав.

Раніше лідер кримських татар повідомляв, що нелегітимна кримська влада намагається внести розкол в ряди його співвітчизників, не даючи дозволу на проведення 18 травня в центрі Сімферополя траурного мітингу.

«Це найбільший мітинг, який буває взагалі на території Криму. Площа зазвичай буває переповнена,.. буває 30-40 тисяч чоловік, а площа не дуже-то велика. І там виголошується програмна, так сказати, промова, як би підбивається підсумок того, що ми пройшли за рік у плані відновлення своїх прав, свого роду звіт. І, звичайно, виступають ветерани національного руху, гості, запрошені нами або ті, які самі приїхали»,— сказав Джемілєв.

Пызныше заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял повідомив, що членам Меджлісу під час переговорів з представниками так званої влади Криму вдалося довести безглуздість заборони мітингу.

Він також додав, що мітинг проходитиме за сценарієм Меджлісу кримськотатарського народу, але з поступками у бік так званої влади Криму. «Він буде під національними прапорами, з національним гімном. Не буде ані українського прапору, ані російського», – зауважив заступник голови Меджлісу.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!