Газові переговори у Брюсселі тривають і закінчаться пізно вночі

Газові переговори у форматі Україна-Росія-ЄС все ще тривають і закінчаться пізно вночі. Про це повідомили у прес-службі єврокомісара з питань енергетики Гюнтера Оттінгера.

“Переговори продовжуються, і ймовірно закінчаться пізно вночі. У разі досягнення згоди про результати буде проінформовано о 9.30 завтра”, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Оттінгер повідомиів, що на сьогоднішніх газових переговорах у Брюсселі сторони обговорять питання ціноутворення, вирівнення предоплати Україною та технічну сторону газових угод.

“Три основні питання переговорів, є наступними: яка ціна є прийнятною, яка цінова формула має використовуватися, щоб отримати прийнятну ринкову ціну. Ця ціна має бути гарантованою для усіх газових поставок і базуватися не на принципі „бери або плати“, а на „плати і бери“, тобто газ поставлятиметься на основі здійснення предоплати.

Другим пунктом є те, як зрівноважити виплату Україною за нові поставки газу — це 3-4 млрд кубометрів у 2014 році, а також додаткові обсяги, якщо це необхідно, у перші місяці 2015 року.

Останнім є те, щоб визначити прийнятну для сторін технічну структуру угод”, — сказав він.

Він також зазначив, що спільним прагненням сторін є те, аби прийти до укладання так званого “зимового пакету”, щоб досягти безпечних поставок для наступної зими — відтепер до кінця березня 2015 року.

Як повідомлялося, у кінці вересня тристоронні газові переговори у Берліні не дозволили досягнути остаточних домовленостей щодо постачання газу в Україну.

Газові переговори у Мілані теж завершились безрезультатно. У вівторок, 21 жовтня, в Брюсселі відбувся черговий раунд тристоронніх консультацій у форматі Україна — ЄС — РФ з енергетичних питань, під час якої сторони висловили спільну позицію щодо питань встановлення ціни в на газ у рамках «зимового пакету», графіку сплати Україною 3,1 млрд. дол. США боргу на основі ціни в 268,5 доларів і гарантування Росією оплати транзиту газу через Україну.

Сьогодні, 29 жовтня, пообіді має відбутися черговий раунд тристоронніх переговорів у форматі «Україна-Росія-ЄС» у Брюсселі. Очікується, що за підсумками зустрічі буде підписано усі необхідні папери.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель пригрозила, якщо сторони не домовляться, ЄС припинить реверс газу в Україну.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!