В Раду по мажоритарці проходять герої Майдану, медійники та "червоні директорора"

Закінчується підрахунок голосів по одномандатних округах, де перемогли дуже різні кандидати: журналісти, козаки, «червоні директори» і екс-регіонали. Примітно не тільки те, хто виграв, але й те, хто програв свої вибори.

Найбільш відомим переможеним сьогодення став Олесь Доній, один з лідерів «революції на граніті» 1990 року і депутат декількох скликань Ради: в окрузі № 88 (Івано-Франківська обл.) його випередив кандидат від Народного Фронту Юрій Тимошенко.

Сьогоднішній день став не найкращим у житті братів Тягнибокыв: лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок за результатами підрахунку голосів позбувся надії провести свою партію в парламент за партійними списками, а його молодший брат Андрій Тягнибок посів третє місце на окрузі № 125 (Львівська обл.).

Вибори в багатостраждальному 223-му столичному окрузі на цей раз обійшлися без серйозних ексцесів: тут колишній глава Шевченківської районної держадміністрації та народний депутат двох попередніх скликань Віктор Пилипишин вдвічі програв «свободівцю» Юрію Левченко.

Свою битву за мандат програв і нинішній голова Київської облради Микола Бабенко, висунутий президентською партією. По округу № 90 у Київській області більш успішним виявився представник ВО «Свобода» Олександр Марченко.

Далі — про переможців

В Раді будуть і лідери Майдану, один з яких — «сотник» Володимир Парасюк — переміг на 122-му окрузі у Львівській області, випередивши найближчого конкурента на 45%.

Ще одна з відомих особистостей Майдану, «козак» Михайло Гаврилюк, висунутий Народним Фронтом Арсенія Яценюка, переміг в окрузі № 95 (Київська область), на 1,5% випередивши конкурента від Блоку Петра Порошенко.

По 33 округу в Дніпропетровській області депутатом став висунутий від Блоку Порошенка Костянтин Усов: ще один журналіст, який вирішив змінити професію. Раніше працював в «Комерсанті» і на каналі ТВі, відомий своїми резонансними репортажами про знущання над підслідними та порушеннями в Лукʼянівському СІЗО Києва.

В парламенті також буде засідати пивовар, співзасновник «Першої приватної броварні» Роман Мацола, який випередив у окрузі № 190 (Хмельницька обл.) конкурента, висунутого «Батьківщиною».

Крім цих нових для парламенту людей, в нього повертаються ті, для кого політика — звична справа, а будівля на Грушевського — давно і міцно облюбоване місце для роботи.

Це Антон Кіссе округ № 142 Одеської області, екс-регіонал Олександр Фельдман (№ 174 Харківської обл.)

Перемога екс-регіонала Олександр Супруненко стала наслідком роздраю між Народним фронтом і Блоком Петра Порошенко: обидва вони висунули на київському окрузі № 216 сильних кандидатів: Ксенію Ляпіну і Олексія Кучеренко, які зайняли друге і третє місця, дуже незначно поступившись ставленику «регіоналів» (24.46% — Супруненко, 23.63% — Ляпіна і 23.49% — Кучеренко).

Знову освітить своєю ідеально зробленою зачіскою зал парламенту екс-спікер Володимир Литвин, який переміг у себе на батьківщині в Житомирській області (окрузі № 65).

Генеральний директор «Мотор Січі», екс-регіонал Вʼячеслав Богуслаєв як і раніше буде в парламенті, отримавши підтримку 55% виборців в окрузі № 77 Запорізької області.

Самовисуванець Дмитро Добродомов, генеральний директор медіа-холдингу ZIK переміг на виборах в окрузі № 115 у Львові.

26 жовтня в Україні відбулися позачергові парламентські вибори.

В ОБСЄ вважають, що голосування та підрахунок голосів на позачергових виборах організовані належним чином.

Європейська мережа організацій зі спостереження за виборами (ENEMO) оцінює голосування на парламентських виборах в Україні, як прозоре і таке, що відповідне міжнародним стандартам.

За попереднім аналізом політичних уподобань кандидатів-самовисуванців, які перемагають в одномандатних округах, більшість з них увійде до складу опозиції до нинішньої влади.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!