Люди Януковича таки пройшли на Черкащині

На Черкащині фаворитами «партійних» виборчих перегонів стали «Народний фронт» і «Блок Петра Порошенка». Натомість у перегонах мажоритарних на більшості черкаських округів перемогли колишні регіонали та нинішні нардепи.

Про це свідчать дані Центральної виборчої комісії.

За результатами ЦВК, на жодному з черкаських округів «Опозиційний блок» не подолав прохідного бар’єру. Лише на тих дільницях, де голосували переселенці, трохи більший відсоток має «Сильна Україна». Загалом у багатомандатному окрузі черкащани віддали більше дев’яноста відсотків голосів за «демократичні сили». У регіоні лідирує «Народний фронт» і «Блок Петра Порошенка».

Натомість у мажоритарці ситуація протилежна. Із семи округів на чотирьох дійсно перемогли діячі режиму Януковича, нинішні нардепи, які голосували за «диктаторські закони» 16 січня — Володимир Зубик, Геннадій Бобов, Антон Яценко та Валентин Ничипоренко. Виборчі результати перших трьох підраховані вже стовідсотково, а в ОВО № 199, де упевнено лідирує Нечипоренко, не пораховано 5 відсотків голосів.

Експерти вважають, що на такий результат вплинула відсутність узгоджених кандидатів та «роздвоєність місцевого виборця». Хоча у решті округів перемогу здобувають нові люди в політиці, один із яких випереджає конкурента більш ніж на 13 тисяч голосів.

«Можемо говорити про певну роздвоєність черкаського виборця. Але це не свідомий, продуманий вибір, щоби там вирішили підтримати людей, які голосували за «диктаторські закони», які були членами Партії регіонів. Тут дуже багато питань не тільки до того, як ці кандидати вели кампанію. Не менше питань до їхніх конкурентів — представників так званих демократичних сил, які своїм балотуванням великою кількістю від різних політичних сил розпорошили демократичний електорат», — резюмував у коментарі для «Радіо Свобода» голова черкаського обласного осередку КВУ Максим Михлик.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!