Попова й Коряка знову підозрюють у причетності до розгону Євромайдану

Генеральна прокуратура України повідомила екс-голову КМДА Олександра Попова, екс-начальника ГУ МВС у Києві Володимира Коряка, колишніх його заступників Олександра Мариненка та Петра Федчука про підозру у причетності до розгону Євромайдану 30 листопада минулого року в Києві.

Висунуто підозру у рамках розслідування кримінального провадження за фактом незаконного перешкоджання працівниками міліції та іншими особами проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій із застосуванням фізичного насильства, повідомляє у вівторок, 13 травня, прес-служба Генеральної прокуратури України

У прес-службі наголосили, що наразі це кримінальне провадження внесене до матеріалів за підозрою Віктора Януковича та інших осіб за фактами масових вбивств.

Як повідомив начальник управління Генпрокуратури Вʼячеслав Перч, у судовому порядку продовжується розгляд клопотань до колишнього керівництва Генпрокуратури 31 січня поточного року про звільнення екс-чиновників Олександра Попова, Володимира Сівковича, Володимира Коряка, Петра Федчука, Олександра Мариненка від кримінальної відповідальності, відповідно до вимог закону України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань».

За словами Перча, офіційна позиція Генпрокуратури така: всі винні особи, причетні до розгону мирних демонстрантів, обовʼязково будуть притягнуті до кримінальної відповідальності, про це свідчить розслідування відповідного кримінального провадження. Це розгляд не впливає на перебіг розслідування щодо зазначених осіб.

Нагадаємо, справу проти Попова і Сівковича, а також проти екс-керівництва київської міліції, порушили ще за попередньої влади як проти винуватців силового розгону вночі 30 листопада 2013 року молоді, яка мітингувала на Майдані Незалежності у Києві проти відмови підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом.

12 лютого, кримінальне провадження стосовно Попова і Сівковича було закрито Печерським судом Києві 7 лютого 2014 року.

Однак адвокат потерпілого не погодився з рішенням суду і подав апеляцію. 14 березня Апеляційний суд Києва скасував це рішення і направив справу на новий розгляд до Печерського райсуду.

Наразі триває розгляд апеляції. Заплановано проведення четвертого засідання з цього питання в Печерському райсуді.

Раніше повідомлялося, що заступник начальника управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях ГПУ Дмитро Борзих подав від Генеральної прокуратури клопотання про звільнення Олександра Попова та Володимира Сівковича від кримінальної відповідальності за силовий розгін Майдану вночі проти 30 листопада 2013 року.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!